Kullanım ve Bakım Talimatları

Kullanım

Elia güneş gözlüklerinizi çıkarırken her iki elinizi kullanın, bu şekilde şeklin bozulmasını önler ve gözlük çerçevesinin zaman içerisinde düzgün kalmasını sağlarsınız. Gözlükleri tek elle çıkarmak çerçevenin gevşemesine yol açabilir. Güneş gözlükleri sıkça başınızın üzerinde tutmak şekillerini olumsuz olarak etkileyebilir ve kesinlikle tavsiye edilmez. 
Gözlükleri bir yüzeye yerleştirirken lenslerinin üzerine yerleştirmemeye dikkat edin. Lensler çizilebilir. Gözlükleri takmadığınız zaman, gözlük kılıfının içinde saklayın; bu şekilde çerçeve ve lensler darbelerden ve hasardan korunur. 
Gözlükleri arabanın gösterge panelinin üzerinde veya yüksek ısılara maruz kalabilecek başka yerlerde bırakmayın, yüzeylere zarar verebilir ve plastik çerçevesinin bükülmesine neden olabilir. Elia güneş gözlükleri yüksek optik hassasiyete sahip ve Amerikan FDA standardına uygun olarak darbelere karşı dayanıklı lenslerle donatılmıştır. Aşağıdaki durumlar için uygun değildir:
  • güneşe bakmak veya güneş tutulmalarını direkt olarak izlemek için
  • suni ışıklardan gelen UV ışınlardan korumak için (örn. solaryum)
  • darbe veya çarpmalardan koruma
  • gece veya az ışıkla araç sürme

Yalnızca orijinal aksesuar ve yedek parça kullanın. 

Temizleme

Gözlükleri sıcak su ve nötr bir sabunla yıkayın ve çözücü ya da alkol kullanmayın. Temiz ve yumuşak bir bezle silin. Mikro elyaf bir bez ve gözlükler için özel geliştirilmiş sıvıyla da temizleyebilirsiniz. Kağıt peçete, kirli ya da aşındırıcı bez kullanmayın, lenslere zarar verebilir. Lenslere zarar verebileceğinden cam deterjanı ya da ev deterjanı gibi agresif deterjan kullanmayın. 

Bakım

Gözlüklerin üstün performansını korumak için uygun bakım gereklidir. Kullanım ve aşınmadan dolayı gözlükler şeklini yitirebilir ve onarım gerekli olabilir. Gevşediğinde ya da yeni alındığındaki gibi düzgün durmadığı takdirde sıkılması ya da onarılması gereklidir. Gözlük uzmanına bakım yaptırmanızı öneririz: çerçeveyi iyice temizleyip yüzünüze tam oturacak şekilde gözlükleri düzeltecektir.