Sıkça Sorulan Sorular

Elia Sunglasses garantisi neyi kapsar?
Elia Sunglasses garantisi güneş gözlükleri ve optik gözlüklerin imalat hatalarını (malzeme ve işçiliğe bağlı) kapsar. Şu durumlar garanti kapsamı dışındadır: güneş gözlüklerinin lensleri üzerindeki çizikler, kaza, ihmal, darbe, ürünü uygu nsuz kullanma ve saklama, değişiklik ve yetkisiz onarım, normal aşınma ve yıpranma sonucunda meydana gelen hasarlar ve reçete ile alınan optik gözlük lenslerinin hasarları.

Gözlüklerin gönderimini nasıl yapıyorsunuz?
Elia güneş gözlüklerini orijinal koruyucu kılıfında ve kutusunda anlaşmalı olduğumuz MNG kargo ile size ulaştırmaktayız.

Gözlük siparişimin elime ulaşma süresi nedir?
Gözlüğünüzün yapımına sipariş edilen günün ertesi iş günü başlanır ve yaklaşık bir hafta içerisinde kargoya verilmiş olur. Bir aksilik yaşanması durumunda sizinle iletişime geçilir.

 

Kapıda ödeme sistemi nasıl oluyor?
Kapıda ödeme sistemini seçmeniz durumunda ödemeyi nakit veya kredi kartı ile kapınızda kargoya tahsis edersiniz. Kredi kartına taksit imkanı bulunmamaktadır.
Satın aldığım üründen memnun kalmazsam paramı geri alabilir miyim? 

Evet, gözlüğünüzü aldıktan sonra iade etmek ve tüm parasını almak için veya bir sorunla karşılaşmışsanız aynısıyla değiştirmeye karar vermek için 7 iş gününüz olacak. Bu durumlarda bizimle info@eliasunglasses.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Sevkiyat ve iade masrafları ne kadardır? 
Sevkiyat tamamen ücretsizken, iadeler için bir masraf mevcuttur (Yalnızca kargo bedeli).
Gözlük için doğru boyutu nasıl bilebilirim? 

Standart Boyut hem çoğu kişi için hem de müşterilerimizin %90’ından fazlası için uygun olan boyuttur. Büyük bir ihtimalle sizin için de uygun boyut olacaktır yine de bizimle dilediğinizde iletişime geçebilirsiniz.

Elia güneş gözlükleri nerede üretiliyor?
Gururla söylemeliyiz ki Elia güneş gözlükleri %100 Türk malıdır. Kendi optiğimizde kendimizin tasarladığı ürünleri optik kalitesinde üretmekteyiz. 

Fiyatlarınız neden uygun?
Elia güneş gözlüklerinde fiyat kaygısı yoktur. Amacımız, ithal ve pahalı güneş gözlüklerinin yanı sıra Türk üretimi güneş gözlüklerinin kullanımını yaygınlaştırmak ve bunun yanında aracı komisyonları olmadan üreticiden son kullanıcıya ulaşmaktayız.